Suplementy i naturalne witaminy najwyższej jakości !!!

————  MENU GŁÓWNE  ————

Nasz sklep - naturalne suplementy diety i witaminy z CaliVita

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 ARTYKUŁY

 CHOROBY

 ZAKAZANE TEMATY

 LINKI TEMATYCZNE

 

Serwis o witaminach - ZAPRASZA.
Co to są witaminy, jakie mają właściwości, gdzie je znaleźć, oraz wiele innych informacji na ich temat, zawiera serwis: www.doktorwitamina.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach i minerałach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy. O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


//   Str.Główna Amigdalina

"Każda choroba ma swoją przyczynę, której nie zlikwiduje żaden lek"

( Hipokrates )

Kto by nie chciał żyć bez ciągłych kłopotów ze zdrowiem? Kto by nie wolał słyszeć o grypie, alergii, cukrzycy, ... w telewizji, nie doświadczając tych chorób na sobie? Czy jest to możliwe? Pewnie to was zdziwi, ale jest to niemal pewne (poza bardzo szczególnymi przypadkami).


AMIGDALINA

Amigdalina (z łac. amygdalum – migdał), to organiczny związek chemiczny z grupy glikozydów (nitrylozyd). Zwana również (nieoficjalnie) witaminą B17, a sprzedawana między innymi pod nazwą handlową "LETRIL", występuje w wielu produktach spożywczych. Niestety nasz dzisiejszy, upośledzony styl odżywiania, oparty jest na wysoko przetworzonym i coraz częściej absolutnie sztucznym pożywieniu, ubogim we wszystkie, niezbędne nam składniki odżywcze, a bogatym we wszelkiego rodzaju chemiczne substancje konserwujące i polepszające smak, będące często bardzo niebezpiecznymi truciznami.

W naturze, najbogatszym ze znanych źródeł amigdaliny są pestki moreli. Ale amigdalinę znajdziemy również m.in. w pestkach wielu innych owoców (migdałowiec zwyczajny, pigwa pospolita, czeremcha, wiśnia, śliwa, brzoskwinia), w niektórych fasolach, orzechach, trawach, a nawet jagodach. Co ciekawe, amigdalina smakuje gorzko - zatem pestki słodkie raczej jej nie zawierają. W profilaktyce nowotworowej zalecane jest stosowanie antyoksydantów, oraz właśnie Witaminy B17, która bezpośrednio atakuje komórki nowotworowe. Jedną z wielu publikacji opisujących Witaminę B17 w profilaktyce rakowej jest książka doktora Edwarda Griffina "World Without Cancer", w Polsce znana pod tytułem "Świat bez raka - Opowieść o witaminie B17". Witamina B17 występuje w wielu postaciach, ale wyodrębniona i skoncentrowana substancja nosi wspomnianą wyżej nazwę "Letril". I choć oficjalne stanowisko medycyny konwencjonalnej (czyt. skorumpowanej) na ten temat jest zgoła odmienne, to jednak przytłaczająca ilość dowodów na skuteczność B17 w leczeniu raka, nie pozostawia tu żadnych wątpliwości.
Medycyna nie kwestionuje się faktu, że witaminy z grupy B, ważne są w profilaktyce wspomagania leczenia chorób nowotworowych.

UWAGA! Amigdalina w organizmie rozkłada się na glukozę, aldehyd benzoesowy i cyjanowodór. Dlatego stosowana bez nadzoru lekarskiego (w nadmiarze) może prowadzić do poważnych zatruć cyjanowodorem.

 

" Nie ma nieuleczalnie chorych, niedostateczną jest tylko nasza wiedza "

Profesor Julian Aleksandrowicz

 

Letrilem leczy się od ponad pięćdziesięciu lat.

W 1962 r. dr John Morrone opisał wyniki stosowania Letrilu u 10 pacjentów chorych na "nieoperacyjnego raka". Leczenie trwało od 4 do 43 tygodni, a zakres dawek letrilu wynosił od 9g do 133g, lek podawano dożylnie. Morrone zakończył swój raport zdaniem: "Zastosowanie Letrilu... w 10 przypadkach nieoperacyjnego raka z przerzutami przyniosło radykalną ulgę w bólu, pozwoliło odstawić leki narkotyczne i ograniczyć fetor (smród wydzielany przez guz), poprawiło apetyt i zredukowało adenopatię (powiększenie węzłów chłonnych). Wyniki wskazują na regresję złośliwej zmiany. Nie zaobserwowano żadnych innych skutków ubocznych (poza przejściowymi epizodami niskiego ciśnienia krwi), jedynie lekki świąd i uczucie gorąca w dotkniętych regionach, ale objawy te we wszystkich przypadkach były przejściowe".

W 1994 r. P.E. Binzel opublikował wyniki leczenia Letrilem pacjentów chorych na raka między 1974 a 1991 rokiem. Stosował on połączenie dożylnego i doustnego Letrilu. Dawki dożylne zaczynały się od 3g i dochodziły do 9g. Po kilku miesiącach zastrzyki zastępowano doustnym Letrilem, 1g przed pójściem spać. Binzel stosował oprócz tego różne suplementy odżywcze oraz enzymy trzustkowe, zalecał też niski poziom białek zwierzęcych w diecie i żadnego jedzenia typu fast-food - wszystko to było częścią jego programu. Z grupy 180 pacjentów z rakiem pierwotnym (brak przerzutów, rak ograniczony do jednego organu lub tkanki), 138 pacjentów ciągle żyło, gdy zbierał wyniki swoich badań w roku 1991. W tamtym czasie 58 pacjentów było pod kontrolą już od 2 do 4 lat, podczas gdy 80 było pod kontrolą lekarską od 5 do 18 lat. Z 42 pacjentów, którzy zmarli przed rokiem 1991, 23 zmarło na raka, 12 z innych przyczyn, a 7 z przyczyn nieznanych. Wśród pacjentów z przerzutami, 32 ze 108 zmarło z powodu swojej choroby, 6 zmarło z innych przyczyn, a 9 z przyczyn nieznanych. Z grupy 61 pacjentów ciągle żywych w 1991 roku, 30 było pod kontrolą od 2 do 4 lat, 31 było pod kontrolą od 5 do 18 lat. Wyniki Binzela są imponujące. Niektórzy pacjenci opisani w jego książce wciąż żyją i mają się dobrze po upływie 15 - 18 lat od rozpoczęcia leczenia Letrilem. Binzel zauważa też, że żadna diagnoza raka nie była postawiona przez niego (małe miasteczko, lekarz rodzinny) - wszyscy pacjenci zostali zdiagnozowani przez innych lekarzy. Wielu już wycierpiało z powodu standardowego leczenia (nóż, poparzenia, trucizna, czyli operacja, naświetlanie, chemioterapia), zanim ortodoksyjni lekarze pozostawili ich jako przypadki beznadziejne.

Inni lekarze, którzy pracowali z Letrilem, również opisywali korzystne wyniki jego stosowania. I tak, lekarz Manuel Navarro, niegdyś profesor medycyny i chirurgii na uniwersytecie Santo Tomas w Manili, napisał w 1971 roku: "Specjalizowałem się w onkologii (nauka o guzach) przez ostatnich osiemnaście lat. Tak samo długi okres stosowałem Letril-amigdalinę w leczeniu swoich chorych na raka pacjentów. W tym osiemnastoletnim okresie, łącznie leczyłem przeszło pięciuset pacjentów, stosując Letril-amigdalinę podawaną w różny sposób, w tym doustnie i dożylnie. Większość moich pacjentów przyjmujących Letril-amigdalinę w momencie rozpoczynania terapii, była w stanie terminalnym. Według mojej ostrożnej oceny, oceny praktykującego onkologa i badacza w tej dziedzinie, uzyskałem bardzo znaczące i zachęcające wyniki stosowania Letrilu-amigdaliny w leczeniu pacjentów nowotworowych w stanie terminalnym, a wyniki te są porównywalne lub lepsze niż wyniki, jakie uzyskiwałem stosując bardziej toksyczne, standardowe substancje cytotoksyczne".

Wielu lekarzy, których programy antynowotworowe opisano szczegółowo w 1116-stronicowej książce Burtona Goldberga pt.: Alternative Medicine Definitive Guide to Cancer, również opisuje pozytywne wyniki stosowania Letrilu, będącego częścią ich programów leczenia. Robert Atkins, lekarz, pisze, że "Amigdalina wydaje się neutralizować utleniające, tym samym przyczyniające się do powstawania raka związki, takie jak wolne rodniki. To kolejny kluczowy czynnik powstrzymywania raka przed wzrostem lub rozszerzaniem się. Odwrotnie do tego, co inni mówili o Letrilu. stosowanie go powinno być uznawane za skuteczne, całkowicie bezpieczne leczenie we wszystkich rodzajach raka". Dr Emesto Contreras używał Letrilu w swojej praktyce leczenia raka od 1963. Zauważał on, że "w zapobieganiu rakowi i podtrzymywaniu remisji nie ma nic tak skutecznego jak Letril. Fakt, że nie jest toksyczny, pozwala stosować go dowolnie długo, podczas gdy operacja, naświetlanie czy chemoterapia mogą być stosowane tylko przez ograniczony czas... W większości nowotworów, które pojawiają się najczęściej, takich jak rak płuc, piersi, okrężnicy, jajników, żołądka, przełyku, prostaty czy chłoniaki, Letril może bardzo pomóc". Dr Michael Schachter, który stosował Letril u pacjentów chorych na raka przez 20 lat, zauważa, że: "Amigdalina, jako część kompleksowego, prozdrowotnego programu, jest pożyteczną, naturalną substancją do walki z rakiem". Dr Schachter zaleca stosowanie cysteiny (N-acetyl cysteina to lepiej wchłaniana postać cysteiny) obok amigdaliny, po to, by zwiększyć zdolność organizmu do usuwania cyjanku uwalnianego z Letrilu. Dr Douglas Brodie również stosuje Letril w leczeniu pacjentów chorych na raka. "Po latach obserwacji pacjentów stosujących amigdalinę, możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie jest ona ani toksyczna, ani bezwartościowa. Nie uważamy jej też za lekarstwo lub panaceum na raka. Doświadczenie naszej kliniki wskazuje na to, że amigdalina może polepszyć samopoczucie pacjenta, ulżyć w bólach nowotworowych oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe".

Dr Hans Nieper to światowej sławy onkolog i twórca standardowego cytotoksycznego leku antynowotworowego o nazwie Cyklofosfamid. W 1970 roku, razem z Deanem Burkiem, napisał krótką rozprawę na temat Letrilu, w której obaj stwierdzili, że: "...w leczeniu raka zasadę działania nitrylozydów należy wykorzystywać głównie w profilaktyce i wczesnej terapii ochronnej... Z drugiej strony, zupełna atoksyczność (brak toksyczności) tej metody leczenia, która być może jest niczym innym, jak odkryciem na nowo naturalnej zasady, pozwala na nieograniczone stosowanie tej substancji". W 1972 r. Nieper, będąc w USA, powiedział reporterom: "Po przeszło 20 latach takiej specjalistycznej pracy odkryłem, że nietoksyczne nitrylozydy - tj. Letril - o wiele przewyższają wszystkie inne znane metody leczenia raka lub leczenia zapobiegawczego. W mojej opinii to jedyna istniejąca dziś możliwość ostatecznego ograniczenia raka". Powinno więc być jasne, że wśród lekarzy, którzy pracowali z Letrilem, wysoko ceni się jego antynowotworowe działanie. Połączenie dowodów epidemiologicznych, badań na zwierzętach oraz opartej na wiedzy opinii klinicznej potwierdza przekonanie, że Letril ma znaczące działanie antynowotworowe. To prawdopodobnie dlatego przeciwny Letrilowi, medyczny establishment skupił się na odstraszaniu ludzi od stosowania Letrilu, siejąc "wielką cyjankową panikę".

Cyjanek w Letrilu; czy należy się go bać?

Wszystkie 14 nitrylozydów, to 3-częściowe molekuły: cukier, cyjanek oraz/albo benzaldehyd lub aceton. Jest więc prawdą, że Letril zawiera cyjanek, śmiertelną truciznę. Jednak prawdą jest też, że sól kuchenna (chlorek sodu) zawiera śmiertelną truciznę o nazwie chloryn. W normalnych warunkach chloryn w soli i cyjanek w Letrilu są mocno związane i nie ma niebezpieczeństwa, że "wyciekną". Enzymy zwane 'beta-glukozydaza' i 'beta-glukuronidaza', mogą uwolnić cyjanek z nitrylozydów. W latach 40 Fishman i Aniyan odkryli złośliwą rakowatą tkankę zawierającą wyraźnie więcej beta-glukuronidazy niż normalna tkanka: "W tkankach pobranych ze złośliwych nowotworów różnych organów, w tym piersi, macicy, żołądka, ściany jamy brzusznej i przełyku, stwierdzono o 100-3600 procent większą aktywność glukukuronidazy niż w niezajętych, sąsiednich tkankach. Przerzuty do węzłów chłonnych z nowotworów pierwotnie umiejscowionych w różnych organach, zawierały B-glukuronidazę w wyższym stężeniu niż węzły chłonne.", "...podwyższenie poziomu B-glukuronidazy jest prawdopobnie charakterystyczne dla złośliwych komórek". "Oprócz wysokiego poziomu B-glukuronidazy, złośliwe zmiany charakteryzuje zwykle znaczny niedobór. rodanazy, jak podawali Homberger, Mendel, Rodney i Bowman. Rosenthal opisywał 80% spadek poziomu rodanazy w [rakowatej] tkance wątroby; podobny spadek odkryto w przypadku zajęcia tkanki przez białaczkę.". Te dwie właściwości komórek rakowych - "nadmiar" rozbijającej Letril glukuronidazy oraz brak detoksyfikującej z cyjanku rodanazy - uznawane są przez zwolenników Letrilu za przynoszące wyjaśnienie zarówno, dlaczego Letril zabija komórki rakowe, jak i dlaczego jest nieszkodliwy dla normalnych komórek. Krążący Letril będzie preferencyjnie rozbijany przez komórki rakowe na cyjanek, benzaldehyd i cukier. Następnie zostaną one zatrute, jako że komórkom rakowym brakuje (relatywnie) usuwającego cyjanek enzymu rodanazy. Jeśli cyjanek "wyleje się" z komórek rakowych, sąsiednie normalne komórki będą w stanie usunąć go dzięki enzymowi rodanazie. Jak zauważa O.L. Oke, "jeśli detoksyfikacja jest równa absorpcji, nie pojawi się śmierć (lub obrażenia), bez względu na ilość (wchłoniętego cyjanku)". Enzym rodanaza łączy cyjanek z siarką (z aminokwasu cystyny), tworząc relatywnie nieszkodliwą substancję 'tiocyjanek'. Jak zauważa Oke, "(rodanaza) jest szeroko rozprzestrzeniona we wszystkich tkankach, najwyższe jej stężenie występuje w wątrobie. Detoksyfikacja może zatem mieć miejsce we wszystkich organach, choć wątroba jest jej głównym miejscem. Gdy kwas cyjanowodorowy (cyjanek) przekształcany jest w kwas tiocyjanowodorowy (tiocyjanian), następuje 200-krotna redukcja toksyczności".

Wiadomo, że środowisko kwaśne podrażnia nerwy współczulne, co powoduje poczucie dyskomfortu, ból, coraz większy stres, pogłębienie depresji. To z kolei stwarza warunki sprzyjające pojawianiu się takich groźnych chorób jak stwardnienie rozsiane, parkinson, alzheimer, skleroza, choroby psychiczne z wszystkimi towarzyszącymi temu konsekwencjami. Na skutek stresu organizm oczywiście jeszcze bardziej zwiększa swój odczyn kwaśny i paradoksalnie - niszczące nas koło się zamyka.

~~~~~~~~~~~~

Triple-Potency Lecithin - suplement diety - photo

Triple-Potency Lecithin

System nerwowy, koncentracja, poprawia pamięć, dodaje energii; zmniejsza bóle stawów, przyspiesza regenerację po kontuzji, zapobiega wzdęciom oraz powstawaniu kamieni pęcherzyka żółciowego.

 

Vital A - suplement diety - photo

Vital A

Odporność, wirusy, infekcje, alergia, szkorbut, nadciśnienie.

 

New Life - suplement diety - photo

New Life

Preparat naturalny, dla kobiet przygotowujących się do ciąży, dla kobiet w ciąży, oraz dla matek karmiących piersią.

 

Lion Kids + Vitamin D - suplement diety - photo

Lion Kids + Vitamin D

Beta-karoten, witaminy d, e, c, witaminy z grupy b, a, oraz składniki mineralne: wapń, fosfor, jod, żelazo, magnez, miedź, cynk, magnez, potas, selen i chrom.

 

Protect 4Life - suplement diety - photo

Protect 4Life

Alergie, migrena, astma, nadwaga, nowotwory, depresja, koncentracja, pamięć, witalność.

 

Menopausal Formula - suplement diety - photo

Menopausal Formula

Menopauza, nadciśnienie tętnicze, uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, cukrzyca.

 

Polinesian Noni Juice - suplement diety - photo

Polinesian Noni

NONI jest cudowną, tropikalną rośliną z "Ogrodu Edenu" - Polinezji. Składniki noni wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego jakim jest poziom komórkowy.

 

ZenThonic - suplement diety - photo

ZenThonic

ZenThonic ma silne właściwości wzmacniające. Główny składnik Garcinia Mangostana i opatentowana mieszanka ekstraktów owocowych, może pomóc nam osiągnąć stan pełnego zdrowia na poziomie komórkowym.

 

Ocean 21 - suplement diety - photo

Ocean 21

Egzema, grzybica, oczyszczanie organizmu, układ krążenia, cukrzyca, podagra, stany zapalne, starzenie, nowotwory, anemia, białaczka, wrzody żołądka i dwunastnicy, stres.

 

Commentics

Sorry, there is a database problem.

Please check back shortly. Thanks.


“Suplementy diety, naturalne witaminy i multiwitaminy, żywienie, dodatki, profilaktyka, dieta, żywność, zdrowie”

 

Copyright ©  •  powitaminy.pl  2009  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone