Suplementy i naturalne witaminy najwyższej jakości !!!

————  MENU GŁÓWNE  ————

Nasz sklep - naturalne suplementy diety i witaminy z CaliVita

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 ARTYKUŁY

 CHOROBY

 ZAKAZANE TEMATY

 LINKI TEMATYCZNE

 

Serwis o witaminach - ZAPRASZA.
Co to są witaminy, jakie mają właściwości, gdzie je znaleźć, oraz wiele innych informacji na ich temat, zawiera serwis: www.doktorwitamina.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach i minerałach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy. O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


//   Str.Główna Dieta dla oczu

Oczy to swoiste okno na świat, przez nie odbieramy ok. 80% bodźców z otoczenia. Powinny być sprawne do późnej starości. Jednak jak się okazuje coraz większa ilość osób ma problemy ze wzrokiem w coraz to młodszym wieku.


"Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak nie myśli, że zachowanie zdrowia
leży w jego własnych rękach."

Demokryt

Dieta dla oczu

Na narząd wzroku codziennie wpływa wiele niekorzystnych czynników, np. niewłaściwie zbilansowana dieta, wolne rodniki, wielogodzinne spędzanie czasu przed komputerem, zbyt długie oglądanie telewizji i czytanie książek przy niewłaściwym oświetleniu, promieniowanie UV. Oczy nie lubią także nie przewietrzonych pomieszczeń, kurzu, klimatyzacji. Niektóre trudności w prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku są związane z uwarunkowaniami genetycznymi i procesem starzenia się organizmu.

Nasze oczy pracując dla nas każdego dnia potrzebują odpowiedniego odżywienia, podobnie jak cały organizm. W trosce o wzrok należy uzupełnić dietę o składniki aktywne, które wpływają korzystnie na jego funkcjonowanie. Produkt Lutein PLUS zawiera optymalnie dobrane składniki, które wspomagają narząd wzroku, chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu i usprawniają proces widzenia.

W skład formuły wchodzą:

• luteina oraz zeaksantyna – to żółte barwniki występujące w roślinach, należą do karotenoidów. Nie są produkowane w organizmie dlatego należy je dostarczać do organizmu w odpowiednich ilościach w diecie. Dzienne spożycie luteiny u większości ludzi wynosi 1-2 mg/dzień, zaś rekomendowana dawka wynosi 6 mg/dzień. Luteina i zeaksantyna występują w siatkówce oka ludzkiego. Zeaksantyna jest dominującym składnikiem części centralnej plamki żółtej oka, natomiast ilość luteiny zwiększa się w obwodowych częściach siatkówki. Ilość luteiny w plamce żółtej jest 1000 – krotnie wyższa, niż w innych tkankach. Luteina i zeaksantyna biorą udział w absorpcji światła. Karotenoidy te posiadają zdolność filtrowania fototoksycznego światła niebieskiego i promieniowania nadfioletowego. Osłabiają efekt działania tego rodzaju światła docierającego do delikatnych struktur siatkówki oka. Chronią oczy przed wolnymi rodnikami. Luteina i zeaksantyna podobnie jak inne karotenoidy należą do substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Istotne jest więc spożywanie produktów zawierających te karotenoidy wraz z tłuszczem (np. z lecytyną sojową - Super Soya Lecithin, Triple Potency Lecithin, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi w tym omega-3 – Omega 3), który jest niezbędny do ich przyswojenia w jelicie cienkim;
• witamina C – posiada właściwości antyoksydacyjne, neutralizuje działanie wolnych rodników;
• witamina A – wpływa korzystnie na prawidłowe procesy widzenia, jest niezbędna do tworzenia rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki);
• borówka czarna (Vaccinum myrtillus) – zawiera m.in. związki fenolowe o właściwościach przeciwutleniających (antocyjany), witaminę B6, witaminę C, magnez, karotenoidy, pektyny. Antocyjany doskonale podnoszą sprawność plamki żółtej (fragment siatkówki odpowiedzialny za prawidłowe widzenie). Składniki borówki wspomagają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, poprzez np. uszczelnianie naczyń włosowatych siatkówki. Umożliwiają lepsze widzenie po zmroku – co jest szczególnie ważne dla kierowców.

Warto również wzbogacić dietę w inne składniki, które dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym posiadają dobroczynny wpływ na narząd wzroku, np.: beta-karoten (preparat Beta Carotene) – prowitamina witaminy A, odgrywa istotną rolę w ochronie przed szkodliwymi procesami oksydacyjnymi. Karotenoid ten jest właściwie przyswojony w obecności tłuszczu; witaminę E (preparat Vitamin E), cynk (preparat Chelated Zinc), nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (preparat Omega 3) – jeden z kwasów z tej grupy – DHA (kwas dokozaheksaenowy) - jest składnikiem siatkówki i zabezpiecza jej wrażliwe obszary, czyli fotoreceptory. Omega-3 uniemożliwiają odkładanie się toksycznych substancji prowadzących do zaburzeń pracy plamki żółtej.

Podsumowując: jeśli zadbamy o naszą dietę, nie będziemy palić, nadużywać np. komputera, zakładać okulary ochronne w słoneczne dni, z pewnością ten cenny zmysł wzroku posłuży nam przez długie lata…!

CVI Polska
Literatura dostępna w Dziale Rozwoju Produktu i Rejestracji…

 

"Czego człowiek nie zrozumie, tym nie włada."

Johann Wolfgang von Goethe

Dla zdrowia, warto wiedzieć jak najwięcej. Bowiem, jak zwykliśmy mówić, zdrowie jest wartością największą.

ParaProteX

GRZYBICA, DROŻDŻAKI, GRONKOWIEC, OWSIKI, GLISTA LUDZKA, WIRUSY, E.COLI, DERMATOZY, TRĄDZIK

 

AC-Zymes

Dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla zdrowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Stanowi naturalną ochronę przed bakteriami i grzybicą. Zapobiega wzdęciom, niezbędny po kuracji antybiotykowej, zmniejsza dolegliwości przy hemoroidach, pomocny w trądziku i alergii.

 

Nopalin

Ułatwia trawienie, zapobiega wzdęciom, poprawia przemianę materii, zawiera dużo błonnika, wspomaga oczyszczanie z toksyn.


“Suplementy diety, naturalne witaminy i multiwitaminy, żywienie, dodatki, profilaktyka, dieta, żywność, zdrowie”

 

Copyright ©  •  powitaminy.pl  2009  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone