Suplementy i naturalne witaminy najwyższej jakości !!!

————  MENU GŁÓWNE  ————

Nasz sklep - naturalne suplementy diety i witaminy z CaliVita

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 ARTYKUŁY

 CHOROBY

 ZAKAZANE TEMATY

 LINKI TEMATYCZNE

 

Serwis o witaminach - ZAPRASZA.
Co to są witaminy, jakie mają właściwości, gdzie je znaleźć, oraz wiele innych informacji na ich temat, zawiera serwis: www.doktorwitamina.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach i minerałach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy. O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


jesteś na:      ARTYKUŁY  /  Sprawność mózgu

Niedobory witamin z grupy B mogą prowadzić nawet do depresji. Ich odpowiednia zawartość w diecie pozwala dłużej zachować sprawność umysłu.


" Ludzie błagają Boga o zdrowie. Nikt jednak nie myśli, że zachowanie zdrowia
leży w jego własnych rękach. "

Demokryt

 

Sprawność Mózgu

Kilka tajemnic mózgu.
Mózg to genialny narząd pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie. Jest jak mini elektrownia - podczas codziennej aktywności generuje ok. 25 watów energii elektrycznej. Taka moc elektryczna, wystarczy do rozświetlenia żarówki. Mózg w 80% składa się z wody i stanowi 2% masy ciała człowieka. Zużywa aż 20% energii produkowanej przez organizm, a w ciągu zaledwie 1 sekundy dociera do niego około 100 megabajtów informacji. Mózg kobiety jest mniejszy niż mężczyzny, co jednak w żaden sposób nie wpływa na sprawność jego funkcjonowania. Proces tworzenia nowych neuronów zachodzi przez całe życie człowieka, dlatego im bardziej ćwiczysz i stymulujesz swój mózg, tym sprawniej on działa.

 

 

Możemy pomóc swojej pamięci dbając o dietę, bogatą w cynk (ryby, ziarna zbóż i fasola), bor (orzechy, winogrona i brzoskwinie), witaminy C, E i beta - karoten (warzywa). Warto ograniczyć tłuste i obfite posiłki, oraz węglowodany. Unikajmy nadmiaru alkoholu, który mocno niszczy pamięć. Ćwiczmy pamięć, dużo czytając, rozwiązując krzyżówki, ucząc się wierszy i starając się zapamiętywać przeczytane, czy usłyszane informacje. Rozwijamy zainteresowania i nie rezygnujemy z nauki, niezależnie od wieku. Dbajmy o higieniczny tryb życia, oraz nie zapominajmy o odpowiedniej ilości snu i ruchu. Ruch poprawia krążenie krwi, która natlenia mózg. Ciągły stres, zbyt duży pośpiech i nadmiar obowiązków, to czynniki równie niekorzystne, jak bezczynność i nuda. Nie zaniedbujmy chorób, które tylko pozornie nie mają związku z naszą pamięcią i uwagą. Nadciśnienie, cukrzyca i wszelkie alergie, mogą mocno pogarszać nasz stan psychiczny, oraz powodować zaburzenia w krążeniu mózgowym. A wszystko to wpływa na pogorszenie uwagi, koncentracji i pamięci. Nie zapominajmy, że kawa i nikotyna to substancje doraźnie poprawiające koncentrację i wyostrzające uwagę.

Witaminy z grupy B wydłużają "młodość" mózgu.
Nowe badania, będące efektem współdziałania między innymi Agricultural Research Service, Western Human Nutrition Research Center w Davis, University of California - San Francisco, University of California - Davis oraz zespołu badawczego Area Latino Study on Aging wykazały, że np. kwas foliowy ma wyraźny związek z demencją.

Niedobór kwasu foliowego, zaliczanego do witamin grupy B - wiąże się w wyraźny sposób z zaburzeniami poznawczymi i występowaniem demencji. Zmierzono to w grupie uczestników badania za pomocą testów pamięciowych - chociaż zaledwie u 1% wykryto niedobór kwasu foliowego, to jednak ich niższa sprawność była bardzo wyraźna.

Kobiety muszą szczególnie uważać na niedobór tej witaminy, i to nie tylko w czasie ciąży. U nich bowiem szczególnie skutkuje to depresją. Panie, u których ilość kwasu foliowego mieściła się w dolnej granicy normy, były narażone na problemy psychiczne znacznie bardziej, niż te, u których zawartość tego składnika zawierała się w granicach pozimu górnego.

 

Czy wiesz, dlaczego dla mózgu zareagowanie śmiechem na żart nie jest zadaniem łatwym? Wymaga to bowiem uaktywnienia aż pięciu różnych jego obszarów. Pomyśl zatem czasami o swoim mózgu i wspomóż go oraz cały układ nerwowy. Możesz to zrobić np. za pomocą pakietu na pamięć i koncentrację. Świetnie do tego celu nadają się:

1. Energy & Memory. Ten suplement diety zawiera guaranę wspomaga wydajność umysłową organizmu, dodaje energii, zwiększa czujność i zdolność koncentracji, a także redukuje zmęczenie. witamina C dba o utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Cynk, witamina E i selen, to silne antyoksydanty biorące udział m.in. w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

2. Omega 3 concentrate. To bogactwo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które nie tylko korzystnie wpływają na funkcje mózgu i wzroku, ale również dbają o mięsień sercowy, utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi i właściwego ciśnienia krwi.

3. Triple-Potency Lecithin. To duża dawka lecytyny sojowej, która jest fosfolipidem zawierającym cholinę odpowiadającą za przekazywanie impulsów nerwowych. Wspiera organizm podczas intensywnej pracy umysłowej. Trenuj zatem swój umysł oraz dostarczaj mu niezbędnych składników odżywczych, aby móc w pełni wykorzystywać jego potencjał. Korzystnie na umysł i cały układ nerwowy wpływają także takie składniki aktywne, jak np. magnez, miłorząb japoński, witaminy z grupy B.

4. Stress Management, to suplement diety zawierający głównie witaminy z grupy B, w tym również kwas foliowy. W dwóch tabletkach Stress Management, znajduje się 200 ųg kwasu foliowego, co stanowi 100% RDA.

5. qProtect jest suplementem diety, zawierającym liść miłorzębu japońskiego (Ginko biloba). Ginko biloba często nazywany jest roślinnym eliksirem młodości, ponieważ pozwala dłużej zachować sprawność umysłową i fizyczną, zwłaszcza w okresach zwiększonego obciążenia organizmu. Jego związki czynne wykazują właściwości chroniące system nerwowy, tzn. spowalniają postępującą degenerację tkanki nerwowej, związaną nieodłącznie z procesem starzenia się organizmu.
Podobny suplement diety zawierający także ginko biloba, to Mega qProtect (o bardziej poszerzonym składzie).

Niedobory witamin mogą prowadzić nawet do depresji, zaś ich odpowiednia zawartość w diecie pozwala dłużej zachować sprawność umysłu. 

 

 

Zaburzenia pamięci.
Ostre zaburzenia pamięci, spowodowane urazem, chorobą lub przeżyciem traumatycznym, mogą mieć różne formy i zakres. Jedną z postaci zaburzeń jest amnezja, czyli niepamięć. Amnezja całkowita obejmuje całą posiadaną dotychczas wiedzę i doświadczenia. Spowodowana jest zmianami w ośrodkowym układzie nerwowym. Po urazach mózgu, może występować też amnezja częściowa. Jeśli chory nie pamięta czasu poprzedzającego utratę przytomności, to mamy do czynienia z amnezją wsteczną. Jeśli nie pamięta tego, co zdarzyło się po odzyskaniu przytomności, mówimy o amnezji następczej. Amnezja pourazowa może trwać od kilku minut do wielu lat. Inną formą amnezji częściowej jest amnezja fragmentaryczna. Chory nie pamięta pewnych wydarzeń, sytuacji lub osób. Najczęściej związane jest to z silnymi, negatywnymi emocjami, których fragmenty zostają "wyrzucone" z pamięci. Bywają też przypadki paramnezji, czyli pamięci rzekomej, złudnej. Chory myli przeszłość z teraźniejszością, miesza wydarzenia rzeczywiste z wyobrażonymi, popełnia nieświadome plagiaty. Takie zaburzenia mogą być spowodowane chorobami organicznymi mózgu. Czasem jednak, w niewielkim zakresie, pojawia się u osób wyczerpanych, przemęczonych. W padaczce skroniowej i schizofrenii występują często zafałszowania pamięci nazywane deˇjş vu: pacjent jest przekonany, że już kiedyś widział, słyszał, przeżywał to, czego doświadcza po raz pierwszy. Czasem takie doznania mają ludzi zdrowi, w stanach silnego zmęczenia. Dramatyczne zaburzenia pamięci wywołuje choroba Alzheimera i tzw. zespół Korsakowa. Choroba Alzheimera polega na zwyrodnieniu i zaniku kory mózgowej. Chory stopniowo traci pamięć aż do całkowitego zaniku funkcji intelektualnych. Zespół Korsakowa spowodowany jest obustronnym uszkodzeniem okolic hipokampa wskutek urazów, zaburzeń metabolicznych, alkoholizmu lub psychozy starczej. Chory ma zaburzoną głównie pamięć bezpośrednią, konfabuluje, traci orientację w czasie i zdolność normalnego funkcjonowania.

W ciężkich zaburzeniach pamięci i koncentracji niezbędna jest pomoc farmakologiczna. Na przykład w przypadku choroby Alzheimera będą to środki zwiększające przepływ acetylocholiny. W depresji - leki przeciwdepresyjne, które poprawiają też pamięć. W przypadku zmian miażdżycowych dla poprawienia pamięci, koncentracji i uwagi stosowane są preparaty zawierające wyciąg z miłorzębu japońskiego. Kłopoty z pamięcią mamy wszyscy i w każdym wieku. Nie wpadajmy więc w panikę, jeśli zapomnimy coś zapomnimy.

BIBLIOGRAFIA

______________________________________

*  "CaliNews" (CaliVita® International)
*  "Poradnik żywieniowy człowieka w XXI wieku" (Instytut IRL, Kraków 2013)

 

" Czego człowiek nie zrozumie, tym nie włada. "

Johann Wolfgang von Goethe

Dla zdrowia, warto wiedzieć jak najwięcej. Bowiem, jak zwykliśmy mówić, zdrowie jest wartością największą.

Triple-Potency Lecithin - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY

Triple-Potency Lecithin

System nerwowy, koncentracja, poprawia pamięć, dodaje energii; zmniejsza bóle stawów, przyspiesza regenerację po kontuzji, zapobiega wzdęciom oraz powstawaniu kamieni pęcherzyka żółciowego.

 

Stress Management - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY

Stress Management

Podwyższony stres, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga produkcję energii.

 

Energy & Memory - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY

Energy & Memory

Przy wysiłku fizycznym, umysłowym, dużym stresie; dodaje energii, poprawia myślenie.

 

Omega 3 concentrate - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY

Omega 3 concentrate

Utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi; wspomaga pracę mięśnia sercowego; wpływa na proces krzepnięcia krwi; ważny dla rozwoju systemu nerwowego.

 

qProtect - suplement diety - photo

qProtect

Alergie, migrena, astma, nadwaga, nowotwory, depresja, koncentracja, pamięć, witalność.

 

Full Spectrum - WITAMINY NATURALNE I MINERAŁY

Full Spectrum

Pamięć, koncentracja, paznokcie, włosy, uroda, wzmocnienie organizmu.

 


“Suplementy diety, naturalne witaminy i multiwitaminy, żywienie, dodatki, profilaktyka, dieta, żywność, zdrowie”

 

Copyright ©  •  powitaminy.pl  2009  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone