Suplementy i naturalne witaminy najwyższej jakości !!!

————  MENU GŁÓWNE  ————

Nasz sklep - naturalne suplementy diety i witaminy z CaliVita

Nigdzie nie kupisz taniej !!!

 

 ARTYKUŁY

 CHOROBY

 ZAKAZANE TEMATY

 LINKI TEMATYCZNE

 

Serwis o witaminach - ZAPRASZA.
Co to są witaminy, jakie mają właściwości, gdzie je znaleźć, oraz wiele innych informacji na ich temat, zawiera serwis: www.doktorwitamina.pl

Baner i link do strony "doktorwitamina.pl", czyli wszystko o witaminach.


Serwis o ziołach i minerałach - ZAPRASZA.
Zioła i minerały to NATURA, z którą powinniśmy żyć w symbiozie. Natura oferuje nam bardzo wiele, chociaż my coraz cześciej o tym zapominamy. O właściwościach ziół i składników mineralnych przypomina serwis: www.nowesuplementy.pl

Baner i link do strony "nowesuplementy.pl".


jesteś na:      ARTYKUŁY  /  Toksyny - cichy wróg

"Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi."

( chińskie powiedzenie )


Kto ma toksyny?

Znowu kolejny dzień…czas wstać do pracy. Pojawia się ta sama myśl…,,nie mam ochoty nigdzie iść’’. Występujące rankiem lub w ciągu dnia zniechęcenie do wykonywania codziennych czynności, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, spadek sił witalnych, zaburzenia koncentracji i pamięci, bóle głowy oznaczają, że nasz organizm ma kłopoty. Jakie są przyczyny takiego stanu? Otóż niezwykle często, powodem takich objawów jest nagromadzenie się w organizmie toksyn.
Toksyny to substancje wywołujące szkodliwy wpływ na prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych organizmu. To nie tylko związki powstające podczas przemiany materii lecz głównie substancje pochodzenia zewnętrznego. Gwałtowny rozwój przemysłu spowodował, że coraz częściej obserwujemy nadmierną emisję toksyn do środowiska, a co za tym idzie, do wszystkich żyjących organizmów. Źródłem szkodliwych substancji dla człowieka mogą być m.in.:
• żywność wysokoprzetworzona;
• dym tytoniowy;
• woda i gleba (pestycydy, nawozy sztuczne);
• zanieczyszczenia środowiska (metale ciężkie, związki siarki);
• środki czystości stosowane w domu;
• wyroby przemysłu chemicznego (kosmetyki, lakiery, farby).

Według Międzynarodowego Centrum Rejestracji Chemikaliów (Chemical Abstracts Service) z siedzibą w USA istnieje ponad 13 mln różnych wyprodukowanych przez przemysł syntetycznych substancji chemicznych, przy czym 100 tys. z nich to substancje, przed którymi nie jesteśmy w stanie się obronić. Aż 90% substancji szkodliwych (toksyn) przedostaje się do organizmu człowieka stanowiąc potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Działanie substancji, z którą styka się organizm może być dwojakie: bezpośrednie działanie miejscowe, oraz działanie na cały organizm po wniknięciu do krwi.

W organizmie człowieka wykryto ponad 600 nowych toksyn, które nie były jeszcze znane 50 lat temu!

Część toksyn, które trafiają do organizmu usuwana jest na bieżąco przez układ oddechowy, układ pokarmowy, skórę i układ moczowy. Jeśli ilość szkodliwych substancji nie jest zbyt wysoka i wyżej wspomniane układy sprawnie pracują, wówczas toksyny są w większości eliminowane z organizmu. Jednak nadmiar niektórych toksyn może się kumulować w organizmie przez długi czas (szczególnie w wątrobie, tkance tłuszczowej) i zakłócać wiele życiowych procesów. Nie oczyszczony organizm gorzej przyswaja niezbędne składniki odżywcze, pojawiają się zaburzenia układu odpornościowego, gorszy nastrój, zmęczenie i wiele innych dolegliwości.

 

„ Jeśli spożywamy posiłki, które nie nadwyrężają naszego organizmu,
to zdrowie przyjdzie samo. ”

dr Ted Morter

Jak pozbyć się toksyn?

Skuteczne usuwanie toksyn jest związane ze zmianą sposobu odżywiania i stylu życia. Podstawą jest dieta bogata w warzywa i owoce bogate w błonnik, dobra woda, ale również dobrym wsparciem może być właściwa suplementacja.

Znane właściwości oczyszczające posiadają zielone barwniki – chlorofil i jego pochodna chlorofilina. Wiążą one szkodliwe substancje i wspomagają ich usuwanie z organizmu. Liquid Chlorophyll CaliVita® to produkt zawierający chlorofilinę sodowo-miedziową pochodzącą z lucerny siewnej, rośliny o właściwościach alkalizujących, bogatej w białko, chlorofil, beta-karoten, witaminy i enzymy. Lucerna siewna jest także składnikiem produktu Green Care. Doskonałym uzupełnieniem oczyszczania organizmu może być nopal – składnik aktywny produktu Nopalin, wywołuje uczucie sytości i pełni istotne funkcje w procesie trawienia i zmniejszenia apetytu. Produkt Slim Formula zawiera zaś optymalnie dobrane proporcje aktywnych składników o znanych właściwościach odtruwających i oczyszczających, stymulujących proces trawienia i aktywność jelit. Natomiast produkt Probio Balance, będący kompleksową formułą zawierającą probiotyki i prebiotyk, może wspomóc procesy trawienia pokarmów oraz utrzymanie równowagi flory bakteryjnej jelit.

W procesie oczyszczania mogą okazać się pomocne również substancje wykazujące właściwości antyoksydacyjne m.in.: witamina C (C 500, C 300 Plus raz C Plus Flavonoids), witamina E (Vitamin E), beta-karoten (Beta Carotene), Super CoQ10 PLUS, oraz Sublingual CoQ10), a także składniki aktywne zawarte w produkcie Smokerade.

Usuwanie toksyn z organizmu jest niezwykle istotne, by nasz organizm sprawnie funkcjonował. Musimy zatem zadbać o jego właściwe oczyszczanie, gdyż jak wszyscy wiemy proces produkcji toksyn z różnych źródeł ma tendencję wzrostową. Dzięki oczyszczeniu poprawi się nam nastrój, zwiększy koncentracja, a przede wszystkim odzyskamy energię, która zapewni, że pełni wigoru i entuzjazmu zaczniemy nowy dzień!

 

ParaProteX

GRZYBICA, DROŻDŻAKI, GRONKOWIEC, OWSIKI, GLISTA LUDZKA, WIRUSY, E.COLI, DERMATOZY, TRĄDZIK

 

AC-Zymes

Dostarcza żywych kultur bakteryjnych niezbędnych dla zdrowej mikroflory jelit. Wytwarza niekorzystne środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych. Stanowi naturalną ochronę przed bakteriami i grzybicą. Zapobiega wzdęciom, niezbędny po kuracji antybiotykowej, zmniejsza dolegliwości przy hemoroidach, pomocny w trądziku i alergii.

 

Nopalin

Ułatwia trawienie, zapobiega wzdęciom, poprawia przemianę materii, zawiera dużo błonnika, wspomaga oczyszczanie z toksyn.


“Suplementy diety, naturalne witaminy i multiwitaminy, żywienie, dodatki, profilaktyka, dieta, żywność, zdrowie”

 

Copyright ©  •  powitaminy.pl  2009  •  wszelkie prawa autorskie zastrzeżone